KENDİNİ SEVMEYEN İNSANLAR


Merhabalar.
Sizlere mutlaka sık sık karşılaştığımız ‘’kendini sevmeyen insan’’ sorununu izah etmek istiyorum.
Kendini sevmeyen insanlar, aşırı hatta bıkkınlık verecek kadar sorunlu kişilerdir.
Bu sorunun temelinde genellikle iki neden vardır.
1-Çocukken sevilmemek
2-Genetik
Çocukluk ve ergenlik dönemin de Anne ve Babasından sevgi almayan kişi, sevme duygusunu bilmez. Haliyle kendisini sevmeyi de bilmez.
Genetik olarak da, kendisini sevmeyen Anne ve Babadan da bu özelliği almak mümkündür.
Kendini sevmeyen kişiler hayatı iki türlü zehrederler.
A-Kendilerine eziyet etmek.
Alkol, uyuşturucu, aşırı hayalcilik, kumar ile kendilerini mutlu etmeye çalışırlar.
B-Yanında ki kişiye eziyet ederler.
Sürekli yaptıkları sırasıyla aşağıda gibidirler.
-Huysuzluk
-Kavgacılık
-Gerginlik
-Şiddete meyillilik
-Suçlama
-Aşırı seks düşkünlüğü
-İlgi beklemek
-Sorumsuzluk
-Sahtekârlık
-Yalan söylemek
-Geçimsizlik
-Tuhaf davranışlar
-Uyumsuzluk
Kendini sevmeyen kişilerin aidiyet hisleri yoktur. Haliyle aldatmak onlar için sıradandır. Şayet çetin ceviz birine denk gelirler ise en iyi yaptıkları acındırma, intihar show’u ve ard arda yalanlar söyleyerek konuyu kapatmaya çalışırlar.
Kendini sevmeyen birisi, başka birisini asla sevmez sevemez. Sadece sevdiğine inandırmaya çalışır.
Kendini sevmeyen kişiyi anlamak zor değildir. Sürekli somurtan, sürekli dert anlatan ve hep kendilerini anlatmaları en belirgin özellikleridir.
Bu insanların ne yazık ki acımasız ve gaddar yönleri de vardır. Bu tip kişilerden uzak durulması büyük önem arz eder. Çıkarları için her şeyi ama her şeyi yapmaktan çekinmezler! Onlarla arkadaşlık yapmak ya da birliktelik yaşamak ızdırap ve sıkıntıdır. Aynı zaman da son derece kötü Anne ve Baba olurlar. Düzelmeleri sadece kendileri isterlerse olur. Bazen çıkıntıcı şahıslar özelden ya da buradan bana ‘’onları topluma kazandıralım böyle yapmayalım’’ gibi kınama türü yorumlar ve mesajlar yazıyorlar. Sevgili arkadaşlar, benim sihirli değneğim yok. Kimseyi iyileştirecek yetkim ve hakkım da yok. İyileşmek isteyen iyileşir. İyi olmak istemeyen ise o berbat yaşantısına devam eder. Sorunlu kişileri zorla tedavi edemez ettiremezsiniz. Israrla belirttiğim ve belirtmeye devam edeceğim bir nokta var. SORUNLU KİŞİLER, SORUNLU YAŞAMI SEVİYOR VE İSTİYORLAR! Kendine, çevresine ve Ailesine zarar veren kişi, düzelmek isterse tedavi olur. İstemeyene ben İYİ İNSAN DEMEM!  Ayrıca kötü yaşamı ve kötü olmayı tercih eden birine asla SAYGI DUYMAM!
Şunu asla unutmayın lütfen!
Sevmenin temelin de sevilmek vardır!
Sevmeyi bilmeyen biriyle mutluluk hayali, adı üstün de sadece hayaldir!
 KENDİNİ SEVEN İNSANLAR
Kendini seven insan, güzel ve mutlu bir çocukluk geçirmiştir. Kendisiyle ve hayatla barışıktır. Kendisini sevdiği gibi kendisine saygı da duyar. Kendiyle barışık insanlar, mutlu olmayı tercih etmiş kişilerdir. İşlerinde ve insan ilişkilerin de başarılı olup aynı zaman da iyi bir hayat arkadaşıdır. Aile bağları son derece güçlü olup sevdiklerine son derece de düşkündürler. Kendiyle barışık kişiler, kendilerini çok rahat belli ederler. En belirgin özellikleri sırasıyla aşağıda ki gibidirler.
-Güven verir
-Saygılıdır
-Güler yüzlüdür
-Esprilidir
-Efendi/Hanımefendidir
-Asildir
-Pozitiftir
-Enerjiktir
-Sevmeyi bilir
Kendiyle barışık insanların hayatında soruna yer yoktur. Mutlaka çözüm üretirler. Sevdiklerine, sevgilerini hissettirirler. Büyük saygı duyar ve ihanet genlerin de yoktur. Sevdiklerine aşırı derece düşkün olup her zaman mutluluklarına ve sağlıklarına öncelik verirler. Çalışkan olup her zaman üretkendirler. Her zaman iyi bir eş iyi bir ebeveyn olurlar. Çocuklarını sevgi ve saygıyla büyütürler. Hiçbir zaman insanların kafasında soru işareti bırakmazlar. Rahatsız etmez ve buram buram huzur kokarlar ve kendilerini özletirler.
Kendisini seven insan, sevmeyi çok iyi bilir. Birlikteliğin de saygı ve sevgi hep ön plandadır. Saatlerce dinleyip olumlu moraller verirler.
Sevgiyi ve huzuru sonsuz yaşamanız dileğiyle..
Sevgiyle
Önce İnsan

 
Eklenme Tarihi : 14/02/17 14:04:03   -   Görüntülenme : 661
 
 

Makaleler Ana Sayfasına Git