Hizmetlerimiz > Tuz Terapisi

Tuz Terapisi

Açıklama :

Günümüzde yeni ortaya çıkan terapi dallarından bir tanesi de tuz terapisidir. Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabul edilmiştir. Son yıllarda tüm solunum hastaları ve doğal astım tedavisi için dünyadaki tuz mağaralarına yapılan ziyaretler doğal tuz havasının inanılmaz iyileştirici özelliklerinden dolayı artış göstermektedir. Çoğu ülkede kullanılan bir metot olan tuz terapisinin ülkemizdeki örneklerinin ilerleyen yıllarda daha da artması bekleniyor.

Tuz terapisi ayrıca “HALOTERAPİ” olarak bilinir. Tuz Odası veya bazen Tuz Mağarası olarak da bilinen terapi özellikle egzamadan alerjiye oradan da astım arasında değişen solunum ve cilt sorunları çeken kişiler için tasarlanmıştır. Klinik testlerde tuz terapisinin solunum ve cilt hastalıklarının çeşitli belirtileri gidermede etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Tamamen tuzla kaplı ortamda yaptırılan bu nefes egzersizleri solunum sorunu yüzünden tedavi olan hastaların iyileşme süreçlerini gözle görülebilir oranda hızlandırıyor. Diğer yandan tuzun anti-depresan özelliği çağın hastalığı depresyonun tedavisine de yardımcı oluyor.
Siz de bu ve bunun gibi sorunlardan muzdaripseniz tuz terapisini deneyebilirsiniz. Kuru tuz aerosol terapisi mevcut ilaçlar ve tedaviler ile birlikte güvenle kullanılabilirliği bulunmakta ve size daha önce hiç yaşamadığınız rahatlama sağlamaktadır.

HANGİ KOŞULLAR TUZ TERAPİSİ İLE TEDAVİ EDİLEBİLİR?

 - Astım atakları
 - Alerji
 - Kistik Fibrozis
 - Akut Solunum Yolu Hastalıkları
 - Amfizem
 - KOAH
 - Burun tıkanıklığı (burun tıkanıklığı)
 - Otitis Media(orta kulak iltihabı)
 - Kronik bronşit
 - Pnömoni(zatürre)
 - Bronşektazi
 - Öksürük
 - Hırıltı
 - Sigara içicileri
 - Mukozal ödem
 - Soğuk algınlığı ve grip
 - Sinüzit
 - Tonsilit
 - Egzama
 - Sedef hastalığı
 - Saman nezlesi

HANGİ DURUMLARDA TUZ TERAPİSİ SAKINCALIDIR?

 - Ateşli enfeksiyonlarda
 - Kanser geçirmiş hastalarda
 - Tüberküloz geçirmiş veya geçirmekte olan hastalarda
 - Kalp yetmezliği olan kişilerde
 - Yüksek tansiyon hastalıklarında
 

Tuz Terapisi
Randevu Talep Formu
Firma Adı :
Ad - Soyad* :
Mail* :
Telefon* :
Adres :
Notlar :